Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Supergol nga Taulant Seferi, sulmuesi i Kombëtares lëshon një ‘silurë’ në Arabi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Supergol nga Taulant Seferi, sulmuesi i Kombëtares lëshon
Taulant Seferi

Taulant Seferi ka shënuar një supergol në ndeshjen që po luhet mes Al-Ëahda dhe Baniya në kampionatin e Emirateve të Bashkuara Arabe.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare trefishoi rezultatin me një kryevepër në minutën e 53-të. Një top i lënë pa ‘autorësi’ rrëmbëhet me shpejtësi nga ish-lojtari i Tiranës dhe sapo futet në zonë lëshon një predhë diagonal që përfundon në trekëndëshin e parë të portës. Një silurë e vërtetë që nuk kishte s’i ta ndalte portieri kundërshtar.

Me këtë gol, Seferi shkon në kuotën e 8 golave sezonal ndërsa ka edhe 1 asist në autorësi në 18 ndeshje të zhvilluara.

Goli i Seferit→ VIDEO

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga