Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Kroacia vendimtare për fatet e grupit, Sylvinho dhe lojtarët befasohen në Hamburg

Shkruar nga NEWSPORT
Kroacia vendimtare për fatet e grupit, Sylvinho dhe lojtarët befasohen
Kombetarja shqiptare

Kombëtarja e Shqipërisë ka mbyllur përgatitjet e fundit në Hamburg për ndeshjen që do luhet me Kroacinë. Sylvinho dhe lojtarët janë befasuar, pasi ndryshe nga sa ishte raportuar më parë që stërvitja do zhvillohet në “Volksparkstadion Hamburg”, është mbajtur në stadiumin e St Paulit.

Ky ishte një vendim nga UEFA, për të mos dëmtuar tapetin e stadiumit para ndeshjes. E gjitha për shkak të kushteve të rënduara atmosferike me reshje të shumta, që kanë ndikuar.

Sfida me Kroacinë do marrë jetë nesër, më 19 qershor, ora 15:00. Ky do të jetë dhe takimi i dytë në grupin B për të dyja përfaqësueset.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga