Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Igli Tare mahnitet nga atmosfera: Më vjen të qaj, do doja të isha në fushë

Shkruar nga NEWSPORT
Igli Tare mahnitet nga atmosfera: Më vjen të qaj, do doja të isha
 

Shqipëria përballet sonte në 21:00 me Italinë. Ndeshja është e vlefshme për Euro 2024, teksa është e para për të dyja përfaqësueset në grupin B.

Para ndeshjes foli për Klan TV, Igli Tare.

“Më vjen të qaj, sepse doja të isha dhe unë në fushë sot. Një fitore sot do të ishte fitorja më e bukur në të gjithë historinë e kombit tonë. Sot është një ndeshje shumë e rëndësishme. Duhet të japim maksimumin, sepse ky publik e meriton që skuadra të dalë me një rezultat pozitiv.

Në qoftë se skuadra do të luajë në bllok do të jetë më pozitive. Italia do të luajë një lojë ofensive. Në qoftë se mbajmë intesitetin e lojës të lartë. Broja mund t’i krijojë probleme skuadrës italiane”, u shpreh Tare.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga