Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Dërgoi Shqipërinë në Euro 2024, FSHF-ja urim special në 50-vjetorin e Sylvinhos

Shkruar nga NEWSPORT
Dërgoi Shqipërinë në Euro 2024, FSHF-ja urim special në
Sylvinho

Për Sylvinhon është një ditë e veçantë. Në fakt jo vetmë për të, por për të gjithë tifozët shqiptarë, pasi timonieri i kombëtares tonë feston 50-vjetorin e tij të lindjes.

Në këtë ditë të rëndësishme për të kanë vërshuar shumë urime, mes tyre nuk kishte sit ë mungonte nga FSHF-ja. Këto të fundit i urojnë sa më suksese me kombëtaren shqiptare.

???? Më shumë se një vit në vendin tonë, Sylvio Mendes Campos Junior, trajneri që na udhëhoqi drejt #Euro2024, ???? feston 5️⃣0️⃣ vjetorin e lindjes dhe familja e madhe e futbollit shqiptar i uron çdo të mirë në jetë!

????Happy Birthday Sylvinho!”, ka shkruar FSHF-ja.

Sylvinho padiksutim është “arkitekti” i kombëtaares tonë, i cili bëri të mundur kualifikimin e Shqipërisë në Euro 2024, që për ekipin tonë është hera e dytë që merr pjesë në një kompeticion të tillë, pas Euro 2026.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga