Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Berat Gjimshiti beson te kualifikimi: Nuk ndikon kush do luajë te Spanja

Shkruar nga NEWSPORT
Berat Gjimshiti beson te kualifikimi: Nuk ndikon kush do luajë te Spanja
 

Shqipëria do të luajë nesër në orën 21:00 përballë Spanjës, atë që do të jetë ndeshja e fundit në grupin B për të dyja përfaqësueset. Një ditë para ndeshjes ka folur në konferencën e zakonshme për shtyp Berat Gjimshiti.

Ndeshja ndaj Spanjës? – Spanja është një ekip shumë i fortë, por të gjithë çunat janë gati për këtë sfidë nesër. Gjëja më e rëndësishme është që jemi në garë dhe kemi mundësi ta kalojmë grupin dhe do bëjmë gjithçka mundemi që ta bezdisim Spanjën.

Spanja me formacionin e dytë ndaj Shqipërisë? – Nuk ndikon aspak sepse edhe formacioni i dytë i Spanjës ka të njëjtin nivel si formacioni i parë. E dimë kë kemi përballë i njohim kundërshtarët. Nuk e mendojmë aspak që ata do luajnë me ekipin e dytë, por do e marrim sfidën po aq seriozisht siç do ishte po të luanin me ekipin e parë.

Pezullimi i Dakut nga Komisioni i UEFA-s? – Duhet të fokusohemi në ndeshjen e nesërme. Daku ka bërë gabim dhe ka kërkuar falje. Ne do të kemi kundërshtar të vështirë nesër dhe vetëm për këtë do mendojmë.

A është një mision i pamundur fitorja ndaj Spanjës? – Asgjë nuk është e pamundur në jetë, por sigurisht që është ndeshje e vështirë. Ne sigurisht që do të bëjmë maksimumin dhe do tentojmë që t’i shqetësojmë kundërshtarët.

UEFA ka gjobitur sërish FSHF-në për shkak të tifozëve? – Jam këtu për të folur për çështjen e kualifikimit, këto janë gjëra për të cilat përkujdeset UEFA. Arsyeja pse jemi këtu ka të bëjë me ndeshjen dhe për atë që do bëjmë nesër dhe do të bëjmë më të mirën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga