Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Fitorja e dytë në Mundjen Tradicionale, sportisti i Teutës fiton një dash në vend të Kupës

Shkruar nga NEWSPORT
Fitorja e dytë në Mundjen Tradicionale, sportisti i Teutës fiton
Arjan Danaj

Këtë fundjavë në Ostren është zhvilluar Mundja tradicionale. Këtë garë a doli ta fitonte sportisti i Teutës, Arjan Danaj.

Sportisti i durrsakëve mposhti në finale Gramoz Kurtin. Danaj fitoi kështu një dash si një trofe simbolik në vend të një Kupe. Kujtojmë se kjo është hera e dytë për Danaj që ia del të fitojë në Mundjen Tradicionale, pasi për herë të aprë e fitoi në vitin 2022.

“Mundësi i Teutës fiton Kupën dhe dashin

U zhvillua këtë fundjavë në Ostren, Kupa e Mundjes tradicionale të Gollobordës.

Mundësi i Teutës, Arjan Danaj mori pjesë në këtë event dhe fitoi dashin, pasi mundi Gramoz Kurtin.

Kjo është hera e dytë që Danaj fiton këtë kupë simbolike pas triumfit në vitin 2022”, thuhet në postimin e Teutës.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by KS Teuta (@k.s.teuta)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga