Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

SPALLETTI pas fitores: Jemi 50% të kualifikuar, djemtë luajtën me personalitet

Shkruar nga NEWSPORT
SPALLETTI pas fitores: Jemi 50% të kualifikuar, djemtë luajtën me

Napoli siguroi nëj fitore mjaft të rëndësishme mbrëmjen e djeshme në Champions ndaj eintracht Frankfurt. Skuadra e Luziano Spallettit fitoi me shifrat 2-0 në shtëpi, duke hedhur kështu një hap drejt kualifikimit në fazën tjetër.

Pas këtij triumfi ka folur edhe tekniku i napolitanëve, i cili ka theksuar se skuadra e tij luajti me personalitet dhe se tashmë janë 50% të kualifikuar.

 “Jam shumë i kënaqur me paraqitjen sepse luajtëm me personalitet që në fillim. Ne bëmë një lojë të mrekullueshme edhe nëse mund të kishim shënuar një gol më shumë, por gjithsesi jemi në rregull.

Për mua, kualifikimi është 50% i sigurt, sepse në çdo rast ndeshja e dytë duhet luajtur. Treguam në lojë se futbolli ynë është efektiv edhe në Europë. Eintracht luajti në mënyrën italiane duke u vënë në mbrojtje", u shpreh Spalletti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga