Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Simone INZAGHI në fije të “perit”, dy italianë në listë për të drejtuar Kristjan ASLLANIN

Shkruar nga NEWSPORT
Simone INZAGHI në fije të “perit”, dy italianë

Simone Inzaghi duket se po luan ndeshje e fundit ne stolin e Interit. Rezultatet e siguruara në javët e fundit kanë bërë që të lëkundet pozicioni i tij.

Sipas “Corriere dello Sport” raportohet se drejuesit zikaltër kanë nisur nga puna për të gjetur një zëvendësues dhe pjesë e listës janë dy teknikë të tjerë italianë.

Antonio Conte dhe De Zerbi udhëheqin listën  për të marrë drejtimin e skuadrës ku luan edhe Kristaj Asllani. I pari u largua nga Tottenham, ndërsa i dyti është aktualisht te Brighton.

Drejtuesit zikaltër pëlqejnë të dy trajnërët dhe mbetet të presim për të mësuar se ëfarë do të ndodhë me fatet e Simone Inzaghit, u Interi do të duelojë mbrëmjen e sotme me Benfican në ëerekfinalen e Champions League.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga