Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Shtatë takime në KATEGORINË E PARË, zbuloni kush gjykon ditën e sotme

Shkruar nga NEWSPORT
Shtatë takime në KATEGORINË E PARË, zbuloni kush gjykon

Sot, skuadrat e Kategorisë së Parë do zbresin në fushë për të luajtur takimet e javës së 17-të të kampionatit. Dy takime nga Grupi A dhe një nga Grupi B do luhen ditën e nesërme.

Të shtata takimet e ditës së sotme do luhen në orën 14:00. Kryendeshja e kësaj jave do të jetë ajo mes Apolonisë dhe Tiranës, ku bardheblutë do tentojnë të marrin një rezultat pozitiv pas barazimit në javën e fundit me Bylisin.

Pak orë para se skuadrat të zbresin në fushë, newsport.al ka zbuluar emrat e gjyqtarëve që do vendosin drejtësi në fushën e blertë që janë si më poshtë.

Kategoria Parë - Grupi A

Korabi-Besëlidhja

Indrit Myrtja - Shkodër

Fisnik Thorja- Shkodër

Jetmir Podgorica-Shkodër

Bekris Dragusha-Shkodër

Egnati-Burreli

Edvin Hoxha -Lezhë

Eluar Muca -Lezhë

Elvis Gjoka -Lezhë

Labian Mustafaraj -Tiranë

Kastrioti-Besa

Besnard Kaimi -Tirane

Gernat Qirici -Tiranë

Redian Dobruna -Tiranë

Albano Stolaj-Tiranë

Kategoria Parë - Grupi B

Apolonia-Tirana

Laver Alla - Lushnje

Devis Koreshi -Lushnje

Marjus Malo -Lushnje

Skerdi Greca -Lushnje

Shënkolli-Tomorri

Ardit Merdanaj - Vlorë

Renato Malaj -Vlorë

Mariglen Llukmani-Vlorë

Altin Stefi- Vlorë

Pogradeci-Shkumbini

Klodian Prenga -Laç

Redvan Shaba -Tiranë

Emirian Cuni- Laç

Kreshnik Bajramaj -Tiranë

Iliria-Turbina

Erjon Bastari -Tiranë

Denis Agaraj -Tiranë

Bledar Mesi -Tiranë

Olti Cela Lushnje

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga