Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Serbët nuk ndalen, banderolë kundër KOSOVËS në ndeshjen e Euroligës

Shkruar nga NEWSPORT
Serbët nuk ndalen, banderolë kundër KOSOVËS në ndeshjen
Serbët nuk i ndalin porvokimet, teksa në çdo ngjarje sportive shpalosin banderola kundër Kosovës. Pavarësisht dënimeve që marrin vazhdimisht nga FIFA dhe UEFA, duket se nuk “vënë” mend. E fundit është shpalosur në një ndeshje të Euroligës ku skuadra italiane e Milan u përball me Crvena Zvezdën. Tifozët serbë që ndodheshin mbrapa koshit vendosën ta shpalosnin këtë banderolë dhe për çudi një gjë e tillë qëndroi gjatë gjithë ndeshjes dhe nuk u largua. Për këtë ka reaguar edhe përfaqësuesi për çështje të sigurisë Agim Musliu në rrjetin social Tëitter. “FIBA, ky është provokim serb dhe rus kundër Kosovës dhe sundimit të lojës së ndershme, kundër tolerancës dhe demokracisë. Duke lejuar këtë flamur në ndehsjet zyrtare të FIBA-s, ju po promovoni ambiciet e tyre. Ndalojeni këtë”, ka shkruar Musliu në Tëitter. Deri më tani nuk ka pasur ndonjë reagim nga FIBA, por as nga Federata e Basketbollit të Kosovës që nuk ka dërguar ndonjë ankesë në shtëpinë më të madhe të basketbollit botëror.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga