Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Senatorët kundër Tuchel, ka përplasje brenda skuadrës

Shkruar nga NEWSPORT
Senatorët kundër Tuchel, ka përplasje brenda skuadrës

Bayern Munich nuk po kalon një moment aspak të mirë në këtë sezon, me bavarezët që duken larg titullit kampion pas 12 vitesh. Kampionët aktualë ndaj Bochum morën humbjen e 3-të rresht.

Por pavarësisht kësaj, Thomas Tuchel është konfirmuar të paktën momentalisht në krye të skuadrës, por sërish situata nuk ëhstë e qetë as në dhomat e zhveshjes. Sipas mediave gjermane bëhet me dije se te bavarezët ka përplasje dhe se senatorët janë kundër trajnerit gjerman.

Pas humbjes së fundit në kampionat, Joshua Kimmich u përplas ashpër me ndihmësin e Tuchel, Zsolt Loë, ku vetëm ndërhyrja e kapitenit Manuel Neuer bëri që mes të dyve të shmangej një sherr me duar.

Përveç Kimmich, edhe Muller, Goretzka e De Ligt nuk kanë raporte të mira me trajnerin Tuchel, që duket se ka humbur tërësisht kontrollin në dhomat e zhveshjes dhe nëse shkarkimi nuk erdhi këtë fundjavë, mund të vijë në të ardhshmen në rast të një tjetër rezultati negativ.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga