Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Sarri i beson Strakoshës, 2 shqiptarë në fushë ndaj Sampit

Shkruar nga NEWSPORT
Sarri i beson Strakoshës, 2 shqiptarë në fushë ndaj Sampit

Sampdoria do përballet me Lazion në orën 18.00, në javën e 16-të të Serie A. Pak minuta më parë janë publikuar edhe formacionet.

Kryeqytetasit e nisin me Strakoshën dhe Hysaj nga minuta e parë.  Tekniku i lacialëve, Sarri, e ka parë të arsyeshme t’i besojë Strakoshës sonte, çka nuk e ka bërë shumë herë këtë sezon.Samp është e 15-ta në rënditje, ndërsa ekipi Biancoceleste është e 10-ta. Më poshtë njihuni me rreshtimet

Sampdoria (4-4-2): Audero; Bereszynski, Ferrari, Chabot, Augello; Candreva, Thorsby, Ekdal, Verre; Quagliarella, Gabbiadini.

Lazio (4-3-3): Strakosha; Hysaj, Luiz Felipe, Acerbi, Marusic; Milinkovic-Savic, Cataldi, Basic; Pedro, Immobile, Zaccagni

Tags:

SERIA A BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga