Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Roy Hodgson nuk njeh moshë, 75-vjeçari merr ZYRTARISHT drejtimin e skuadrës angleze

Shkruar nga NEWSPORT
Roy Hodgson nuk njeh moshë, 75-vjeçari merr ZYRTARISHT drejtimin e
Crystal Palace ka arritur të gjejë timonierin e ri të skuadrës. Drejtuesit e ekipit anglez kanë rikthyer në skuadër Roy Hodgson, i cili nuk njhe moshë dhe ulet sërish në stolin e Crystal Palace. 75-vjeçari e ka drejtuar këtë skuadrën edhe në të kaluarën, ekzaktësisht në sezonin 2017-2018 dhe në 2020-2021. Ish-trajneri i Interit më pas drejtoi Ëatford për një kohë të shkurtër, nga janari deri në qershor të vitit të kaluar. Ai zë vendin e Patrick Vieira, i cili në 12 ndeshje nuk mori asnjë fitore. Crystal Palace është në vendin e 12-të me 27 pikë, por me vetëm tre pikë përpara zonës së rënies. Hodgson ka nënshkruar një kontrtë deri në fund të sezonit, ku kanë mbetur edhe 9 sfida për t’u luajtur.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga