Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Reali rotacion ndaj Mallorca, Hazard rikthehet titullar pas 1 viti, Muriqi përballe Rudiger-Alaba (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT

 

Real Madrid luan ndeshjen e javës së pestë në La Liga përballë Mallorcas në Santiago Bernabeu. Ndeshja fillon në orën 14:00 dhe madrilenët vijnë me disa mungesa. Benzema është i dëmtuar ndërsa Militao është lënë pushim pas mbingarkesës fizike. Ancelotti ka preferuar të bëj rotacion për këtë sfidë duke pushuar Carvajal, Modric dhe Tchouameni pas disa ndeshjesh rradhazi.

Formacionet Zyrtare:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga