Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Reali "i dobët" pa RONALDON, ish-shoku i skuadrës gjen "pasuesin" : "Ai është e tashmja dhe e ardhmja e klubit"

Shkruar nga NEWSPORT
Reali "i dobët" pa RONALDON, ish-shoku i skuadrës gjen

Dy skuadrat nga Madridi përballen nesër në mbrëmje për të marrë kurorën e "superkampionit" të Europës.

Në konferencën për shtyp përpara finales së Superkupës së Europës, dy kapitenët e Realit të Madridit Sergio Ramos dhe Marcelo kanë folur për"Realin e Ronaldos" dhe atë që do të vijë.

Mbrojtësi brazilian nuk ka preferuar të flasë shumë për ish-shokun e skuadrës por për "pikën e re të referimit" të kampionëve të Europës, që sipas tij është sulmuesi i sapoardhur te "Los Blancos" 18-vjeçari Vinicius Jr.

"Ai është e tashmja e Realit të Madridit, ai është në skuadrën tonë. Isha 18 vjecc kur erdha dhe Sergio Ramos 19. Ai (Vinicius Jr.) është një djalë i ri dhe duam që ai të ndihet rehat e ta ndihmojmë. Ai është e tashmja dhe e ardhmja e klubit", deklaron 30-vjeccari.

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga