Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Real Madrid në ankth për Courtois, portieri largohet nga grumbullimi i kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT
Real Madrid në ankth për Courtois, portieri largohet nga grumbullimi i

Thibaut Courtois është larguar sot nga grumbullimi me kombëtaren belge. Portieri ka pasur një problem muskular dhe u largua në kampi stërvitor. Siç raportohet nga “Sport” gardiani i Real Madrid mund të rrijë larg fushave të lojës për të paktën 3 javë ose 1 muaj.

Kjo do të thotë se ai do të humbasë “El Classicon” me Barcelonën për Kupën e Mbretit. Gjithashtu ai do të humbasë dhe sfidën e parë çerekfinale në Champions kundër Chelsea.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga