Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

PSG-ja i “qepet” Barcelonës, pas Dembeles tenton t’i marrë një tjetër talent të sulmit

Shkruar nga NEWSPORT
PSG-ja i “qepet” Barcelonës, pas Dembeles tenton t’i

Kalimi i Ousman Dembele te PSG-ja është çështje ditësh. Francezi tashmë do të largohet nga Barcelona, teksa do të nisë një aventurë të re në Paris.

Por sipas mediave franceze Dembele nuk është i vetmi që do t’u bashkohet kampionëve të Ligue 1, pasi drejtuesit i janë “qepur” një tjetër talenti të sulmit katalanas. Bëhet fjalë për Ansu Fati, i cili pëlqehet dhe kërkohet me ngul mga Luis Enrique.

20-vjeçari ka kontratë të vlefshme me Barçën deri në vitin 2027, ndërsa ka klauzolë lirimi 1 miliard euro. Barcelona do të kënaqej nëse në arkat e klubit do të derdheshin edhe 100 milionë euro. Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë mes palëve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga