Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

PSG godet në merkato, siguron shërbimet e lojtarit të talentuar në Gjermani

Shkruar nga NEWSPORT
PSG godet në merkato, siguron shërbimet e lojtarit të talentuar

PSG raportohet se ka siguruar shërbimet e mbrojtësit 21-vjeçar të Schalke 04, Thilo Kehrer. Sipas mediave gjermane futbollisti i ri që përflitej prej disa kohësh për një kalim të mundshëm te gjigantët e Bayern, ka zgjedhur kështu kampionët e Francës për të vijuar karrierën jashtë Gjermanisë.

Raportohet se parizienët kanë arritur akordin për Kehrer dhe do të paguajnë për kartonin e tij plot 37 milionë euro. Ai konsiderohet si një lojtar mjaft i talentuar dhe sezonin e fundit ishte një titullar i rregullt te ekipi i Bundesligës.

[gallery columns="1" size="full" ids="267242"]

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga