Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Pretendimet e Ahmatajt/ Moviola e Bujar Pregjës: Është e qartë fare (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
Pretendimet e Ahmatajt/ Moviola e Bujar Pregjës: Është e

Bujar Pregja e konsideron të rregullt golin e shënuar nga Teuta, që barazoi ndeshjen me Tiranën në 2-2. Rasti në fjalë u bë pjesë e moviolës, pasi në fushë lojtarët pretenduan për prekje me dorë dhe më pas Ahmataj mbështeti po ashtu të njëjtin mendim pas ndeshjes.

“Në këtë rast siç e shohim, topi ka shkuar nga këmba. Ishtë e qartë që nuk e ka prekur”, u shpreh Pregja. Të ftuarit e tjerë në studion e MCN ndanin po ashtu të njëjtin mendim, që topi nuk është prekur me dorë.

Kujtojmë se Tirana po e fitonte ndeshjen 0 me 2 në “Niko Dovana”. Luhej minuta e 79’, kur Lloci ktheu në lojë durrsakët ndërsa vetëm 3 minuta më vonë barazoi dhe sfidën me rastin e diskutueshëm.

Momenti i golit të barazimit nga Teuta: (VIDEO)

Lexo edhe: VIDEO/ Tirana e ‘vogël’ para Teutës së vendit të fundit, bardheblutë ‘harrojnë’ peshën e fanellës në Durrës

Lexo edhe: “Duket si dramë, por loja foli për Tiranën”, Ahmataj dyshime për golin e barazimit: T’ia ulësh shokut topin me dorë, a quhet i rregullt?

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga