Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Pogradeci kërkon rikthimin në Kategorinë e Parë, ylli i Superiores i dërgon “sms”

Shkruar nga NEWSPORT

Pogradeci luan ndeshjen e sezonit ditën e sotme. Në orën 16:00, në Egnatia Arena liqenorët do të sfidojnë Burrelin për finalen e Play-Off ku fituesi do të jetë pjesë e Kategorisë së Parë për edicionin e ardhshëm.

Skuadra e Samuel Nikajt e mbylli kampionatin e rregullt në vendin e dytë në Grupin B në Kategorinë e Dytë dhe kërkon të marrë me çdo kusht fitoren, për t’u rikthyer sërish në Kategorinë e Parë.

Në mbështetje të skuadrës është edhe lojtari i njohur në Superiore, Vangjel Zguro. Mbrojtësi i Bylisit është prodhim i qytetit të Pogradecit dhe nuk kishte sesi të mos mbështeste skuadrën e tij të parë. Me një postim në rrjete sociale ai shkruan: Forca Pogradeci.

Kujtojmë që kjo sfidë do të transmetohet live në RTSH Sport.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga