Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Pochettino vendos për Brojën, Chelsea kërkon t’i prishë punë Liverpoolit

Shkruar nga NEWSPORT
Pochettino vendos për Brojën, Chelsea kërkon t’i

Armando Broja do e nisë nga stoli ndeshjen kundër Liverpool, që fillon sonte në orën 21:15. Kështu ka vendosur trajneri i Chelseat Pochettino.

Londinezët janë në transfertën e Liverpool me objektivin e qartë, për t’i marrë pikë kryesuesve të Premier League. Ndeshja është e vlefshme për javën e 22-të.

Kujtojmë se Broja ka marrë minuta në 13 ndeshje të kampionatit anglez. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ia ka dalë të shënojë 1 gol dhe të japë asist për 1 tjetër gjatë takimeve të mëparshme.

FORMACIONET ZYRTARE:

Chelsea: Petrovic, Disasi, Thiago Silva, Badiashile, Chilëell, Gallagher, Caicedo, Enzo, Madueke, Palmer, Sterling

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga