Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Pas burgut është i padëshiruar në Angli, sulmuesi mund të largohet nga Manchester United

Shkruar nga NEWSPORT
Pas burgut është i padëshiruar në Angli, sulmuesi mund

Hetimi i brendshëm i Manchester United ka marrë lajmin e mirë për Greenwood. Shërbimi i Prokurorisë i hoqi të gjitha akuzat e ngritura kundër 21-vjeçarit në shkurt.

“Djajtë e Kuq” kanë vendosur të huazojnë Mason Greenwood dhe duket se edhe klubi i tij i ardhshëm është gjetur. Sulmuesi anglez do largohet nga United edhe për t’i liruar vendin një sulmuesi  të ri startues.

Shumë klube në Itali kanë interes për të marrë shërbimet e lojtarit, por ekipi më serioz në interesim duket Atalanta. Klubi nga Bergamo ka marrë dritën jeshile nga Greenwood dhe pritet që ditët e ardhshme të arrihet marrëveshja e plotë.

Nuk përjashtohet mundësia që 21-vjeçari të përfshihet në tratativa që Manchester United të arrijë tek sulmuesi i Atalantës, norvegjezi Rasmus Hojlund.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga