Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Panik në futbollin anglez, sportisti bie pa ndjenja në fushë

Shkruar nga NEWSPORT
Panik në futbollin anglez, sportisti bie pa ndjenja në fushë

Në sfidën mes Sheffield United dhe Reading në Championshipin anglez të futbollit, sportisti i vendasve John Fleck është rrëzuar pa ndjenja në fushë. Loja menjëherë është ndërprerë, teksa mjekët kanë mësyrë fushën.

Të pranishmit në stadium dhe lojtarët kanë kaluar momente paniku, me 30 vjeçarin që nuk po reagonte. Fleck u dërgua me urgjencë në spital, me Sheffield që ka treguar pas sfidës se lojtari ka marrë veten dhe po zhvillon testet e duhura mjekësore.

“Mesfushori tani ndodhet në këmbë dhe po merr kujdes të mëtejshëm mjekësor. John Fleck ishte i vetëdijshëm kur u largua nga stadiumi me anë të ambulancës”, thuhet një njoftim.

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga