Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

Nuk ka alarm, Armand Duka i "hap rrugën" ndeshjes së Europa League

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk ka alarm, Armand Duka i "hap rrugën" ndeshjes së Europa

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka folur për mediet në Itali ku është shprehur se ndeshja e nesërme për Europa League mes Napolit dhe AZ Alkmar do të luhet. Te hollandezët janë plot 12 lojtarë me Covid-19, ndërsa sipas Dukës që flet në rolin e anëtarit të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, protokolli I sigurisë është I qartë dhe ndeshja do të zhvillohet.

Për "Mattio di Napoli", Duka ka theksuar se UEFA nuk e merr në konsideratë shtyrjen e ndeshjes. "Nuk ka rrezik, pasi kemi një protokoll të qartë dhe të pranuar nga të gjithë federatat europiane. Jemi në kontakte të vazhdueshme me klubin holandez dhe UEFA nuk po merr në konsideratë shtyrjen e ndeshjes", u shpreh shkurtimisht Duka.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga