Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Nuk e joshin as milionat nga Arabia Saudite, ylli që po shkëlqen në fazën përgatitore do vetëm Barcelonën

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk e joshin as milionat nga Arabia Saudite, ylli që po shkëlqen

Nuk kanë munguar ofertat e shumta nga Arabia Saudite. Gjithashtu në sulm janë hedhur edhe Lazio me Juven për shërbimet e Miralem Pjaniç. Por mesfushori me gjetjen në formën e tij më të mirë është kthyer përsëri duke shkëlqyer në fushën e lojës.

Miralem Pjanic është rikthyer si një lojtar i cili mund t'i besohet një rol në mesfushë këtë sezon. Boshnjaku i cili erdhi nga rradhët e Juventus dy sezone më parë dhe tashmë i rikthyer nga huazimi që kishte tek Besikas.

Po përshtatet shumë mirë me skemat e trajnerit Xavi. Tashmë lojtari nuk dëshiron asgjë tjetër vec se të vazhdoj të jetë pjesë e Barcelonës dhe në rast se do ti duhet të reduktoj pagën e tij. Kushtet që po kalon aktualisht klubi do ndikojnë tek çdo lojtar.  

Tags:

BOTA LA LIGA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga