Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Novak Djokovic provokon Kosovën me këngë nacionaliste: Le të valojë flamuri i Serbisë nga Prizreni deri në Rumi

Shkruar nga NEWSPORT
Novak Djokovic provokon Kosovën me këngë nacionaliste: Le të
Një tjetër skandal ndodh në sport. Këtë herë nga tenisti serb Novak Djokovic. Ky i fundit ditën e djeshme është prezantuar në “Davies Cup” me këngë nacionaliste për Kosovën. Tenisti serb do të përballej me skuadrën e Britanisë së Madhe dhe para se të nisin ndeshjen dëgjohej kënga serbe ku përfshinte edhe Kosovës.  “Le të valojë flamuri i Serbisë nga Prizreni deri në Rumi”, është një nga fjalitë e tekstit të këngës “Gëzo popull serb”. Hyrja ka nxitur reagime të shumta në rrjetet sociale. Kujtojmë se kjo nuk ëhstë hera e parë që tenisti serb njihet për deklarimet e shpeshta kundër Kosovës.  
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga