Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Nis “shfaqja” për Ardon Jasharin, 5 klube në Serie A kërkojnë talentin shqiptar

Shkruar nga NEWSPORT
Nis “shfaqja” për Ardon Jasharin, 5 klube në Serie A

Ardon Jashari ka përfunduar në qendër të merkatos, ku disa skuadra kërkojnë shërbimet e tij. Interesime për shërbimet e tij ka nga La Liga, Ligue 1, Bundesliga, Premier League, por në Serie A duket se janë më shumë ekipe që janë vënë pas tij.

21-vjeçari i cili luan si mesfushor është shumë afër kalimit në Itali. Paraqitjet e tij le Luzernin në këtë sezon kanë bërë që 5 ekipe të tentojnë transferimin e tij. Napoli, Atalanta, Bologna, Verona dhe Sassuolo janë ekipet e interesuara.

Por skuadra ku luan edhe Nedim Bajrami është në “Pole – Position”. Drejtuesit e Sassuolos e kanë piketuar si përforcimin e duhur për skuadrën e Dionisit. Klubi zviceran kërkon 6.5 milionë euro për të lënë të lirë Jasharin, i cili ka shënuar 4 golave dhe 2 asisteve me Luzernin gjatë këtij sezoni në të gjithë kompeticionet.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga