Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Nga shkëlqimi në fushën e lojës te hyrja në parlament, Mesut OZIL bëhet kandidat në partinë e ERDOGAN

Shkruar nga NEWSPORT
Nga shkëlqimi në fushën e lojës te hyrja në parlament,

Mesut Ozil i dha fund futbollit të luajtur pak javë më parë por nuk ka ndërmend të qendrojë duarkryq. Ish-futbollisti ka vendosur t’i futet politikës dhe do të bëhet pjesë e kandidatëve të partisë së presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sipas Turkiye.

Prej kohësh janë të qarta pikëpamjet e tij politike teksa shpeshherë është shfaqur krah Erdogan të cilin e kishte të ftuar nderi në dasmën e tij. Në fushën e lojës, të gjithë e njohim për klasin e tij të jashtëzakonshëm dhe për ndihmën e madhe që jepte për sulmuesit me asistet e dhënë ndërsa tani do të shohim nëse do ta bëjë këtë gjë edhe me kollaren e politikanit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga