Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Në lojë janë 3 biletat e fundit për në Euro 2024, 6 ekipe “luftë” për kualifikimin

Shkruar nga NEWSPORT

Mbrëmjen e sotme do të luhen 3 ndeshje shumë të rëndësishme dhe që kanë të bëjnë me kualifikimin e 3 ekipeve në Euro 2024. 6 ekipe do të luftojnë mes tyre “dhëmb për dhëmb” për fitoren për t’u kualifikuar në finalen e kampionatit europian.

Gjithçka do të startojë në orën 18:00 ku Gjeorgjia do të përballet me Greqinë. Një duel i luftuar mes dy ekipeve që do të bëjnë mes tyre llogaritë e kualifikimit.

Ndërkohë në orën 20:45 do të luhen dy ndeshjet e tjera. Ukraina do të sfidohet nga Islanda, ndërsa Uellsi do të duelojë me Polonië. Ndeshje spektakolare nga kun do të mësojnë edhe 3 skuadrat e fundit që do të jetë protagoniste në Euro 2024.

[caption id="attachment_731094" align="alignnone" width="690"]Ndeshjet e sotme Ndeshjet e sotme[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga