Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Në kërkim të minutave, Marash Kumbulla drejt largimit nga Roma

Shkruar nga NEWSPORT
Në kërkim të minutave, Marash Kumbulla drejt largimit nga Roma

Marash Kumbulla ka përfunduar në qendër të merkatos për klubet e Serie A. Mbrojtësi i kombëtares mund të ndryshojë ambient gjatë kësaj periudhe, teksa për të ofertat nuk mungojnë.

23-vjeçari nuk duket shumë në planet e Daniele De Rossit për pjesë e dytë të sezonit dhe mund të largohet nga kryeqyteti italian. Verona është një prej skuadrave që ka interes për Kumbullën, me skuadrën “verdheblu” që dëshiron rikthimin e 23-vjeçarit në ekip.

Kumbulla ka qenë pjesë e Veronës deri në vitit 2020 kur edhe kaloi te Roma. Por jo vetëm kaq në formë huazimi e kërkojnë edhe Genova dhe Torino. Dy ekipe të tjera që mund t’i japin minutat e dëshiruara shqiptarit për të rifituar edhe formën e tij më të mirë pas dëmtimit.

Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë deri në ditët e fundit të kësaj merkatoje, teksa kujtojmë se mbrojtësi prej sezonit të kaluar nuk ka mundur të luajë asnjë ndeshje në kampionat për shkak se u operua në gju.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga