Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Nations League/ Portugalia dhe Spanja “garë” në distancë, të gjitha ndeshjet e ditës së sotme

Shkruar nga NEWSPORT

Sot është dita e katër e Nations League dhe vëmendjen më të madhe e ka marrë Shqipëria por sot do të kemi disa përballje që mund të vendosin fatet e grupeve. Në ndeshjet e tjera të ditës së sotme në Nations League bien në sy 2 ndeshjet e Ligës A ku Portugalia sfidon Çekinë dhe Spanja pret Zvicrën. Situata në këtë grup është e paqartë teksa të gjitha ekipet janë në garë matematikisht për vendin e parë.

Në Ligën B përveç Shqipërisë luan edhe grupi 4 ku Norvegjia aynon 3 pikët përballë Sllovenisë për të mbyllur çështjen e kualifikimit. Përballja tjetër është ajo mes Serbisë dhe Suedizë ku këta të fundit kërkojnë me çdo kusht fitoren për të shmangur rënien një ligë më poshtë.

Të gjitha ndeshjet e ditës së sotme:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga