Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Napoli i sigurt drejt titullit kampion, De LAURENTIS premton premio për skuadrën nëse fitojnë Serie A

Shkruar nga NEWSPORT
Napoli i sigurt drejt titullit kampion, De LAURENTIS premton premio për

Napoli është kanditati kryesorë për të fituar këtë vit titullin kampion në Serie A. napolitanët kryesojnë me 53 pikë, plot 13 nga vendi i dytë në kampionët.

Presidenti i Napolit duke parë ecurinë e skuadrës dhe mundësinë për të fituar titullin ka premtuar “dhuratë” për ekipin në rast se ia dalin të triumfojnë.

Siç raportohet nga ‘La Repubblica Napoli’, De Laurentiis ka siguruar skuadrën e tij të Napolit se ata do të marrin bonuse nëse skuadra fiton titullin e Serie A këtë sezon.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga