Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Mungesat kushtëzojnë Dinamon, Dede ndryshon modul, formacioni i mundshëm ndaj Turbinës

Shkruar nga NEWSPORT
Mungesat kushtëzojnë Dinamon, Dede ndryshon modul, formacioni i

Dinamo pret Turbinën ditën e sotme në orën 13:00 në stadiumin Selman Stërmasi për të zhvilluar ndeshjen e javës së nëntë të Kategorisë së Parë. Blutë vijnë pas dy ndeshje pa fitore përballë dy rivalëve direkt si Flamurtari dhe Korabi.

Grupi nuk është i plotë për dinamovitët të cilëve u mungojnë katër lojtarë. Sabien Lilaj dhe Reginaldo mungojnë prej javësh, mesfushori është i dëmtuar ndërsa sulmuesi është “zhdukur”. Veç tyre, sot do të mungojnë edhe Ersil Ymeri me Erisildo Smaçin të dëmtuar. Gati pritet të jetë , Patrik Fetaj që ka shlyer dënimin e kartonit të kuq. Trajneri Dede pritet të luajë me 3 sulmuesi ditën e sotme.

Formacioni i Mundshëm:

Dinamo (4-3-3) – Bakaj; Fetaj, Dickson, Imami, Allmuça; Diogo, Daja, Perloshi; Danas, Marku, Denisson

Trajner: Nevil Dede

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga