Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Mposhti akuzat për përdhunim, Mason GREENWOOD kërkon të rikthehet të Manchester United

Shkruar nga NEWSPORT
Mposhti akuzat për përdhunim, Mason GREENWOOD kërkon të

Mason Greenwood ka zhvilluar bisedime të gjëra me zyrtarët e Manchester United, sipas mediave britanike, në të cilat lojtari ka theksuar dëshirën e tij për t'u rikthyer sa më shpejt të jetë e mundur dhe ka theksuar angazhimin e tij për të mbetur në Old Trafford, ku ai është nën kontratë deri në vitin 2025.

Klubi ia ka bërë ne dije se një rikthim i tij këtë edicion nuk do ndodhë, me mundësi që një gjë e tillë të ndodhë me fillim të para sezonit për edicionin e ardhshëm. Zyrtarë të klubit mendojnë se sulmuesit duhet t'i ipet një shanc, teksa skeptik tregohen sponzorët si shkak i ndikimit në reputacionin e klubit.

Mason Greenwood ka vazhduar të marrë pagat e tij prej 80 mijë eurosh në javë që kur u pezullua dhe vlera e mbetur e kontratës së tij kuptohet të jetë rreth 9 milionë euro, të cilat Manchester United mund të duhet t'i paguajë nëse zgjedhin ta largojnë nga skuadra në fund të sezonit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga