Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Miqësorja me Arabinë Saudite, kombëtares shqiptare i vendosin dy KUSHTE

Shkruar nga NEWSPORT
Miqësorja me Arabinë Saudite, kombëtares shqiptare i vendosin dy

Kombëtarja shqiptare ështe duke u përgatitur për sfidën e radhës miqësore me Arabin Saudite. Një fakt interesant do të jetë ndeshja e luajtur pa tifozë të pranishëm dhe pa transmetim në asnjë kanal televiziv. Kjo për arsye se arabët luajnë me ekipin e parë që do të startojë në Botëror dhe nuk duan të zbulohen nga kundërshtarët.

Shumica lojtarëve kuqezi janë të angazhuar me ekipet e tyre dhe nuk priten të grumbullohen. Trajneri Edoardo Reja në këtë ndeshje ka ftuar plot 16 lojtarë nga Kategoria Superiore që do të kenë për herë të parë mundësinë të tregojnë vlerat e tyre me fanelën kuqezi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga