Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Milionat tundojnë Ronaldon, Arabia pritet të jetë destinacioni i ri

Shkruar nga NEWSPORT
Milionat tundojnë Ronaldon, Arabia pritet të jetë destinacioni i

Cristiano Ronaldo përflitet shumë për një kalim të mundshëm në radhët e Al-Nassr. Milionat e arabëve janë të lakmueshme nga të gjithë, por veç kësaj klubi i ka garantuar dhe shumë kushte të tjera. Privatësia dhe koha e lojës janë të garantuar ndër to dhe një privatësi  e pacënueshme.

37 vjeçari nuk ka nevojë për një valixhe me para, por pse të mos i marrë. Ronaldo pas lajmit të publikuar nga Manchester United për prishjen e kontratës, agjenti i tij po punon për të gjetur një klub për yllin portugez, në garë është dhe klubi i Neëcastle, por vendimi pritet të merret në fundin e Kupës së Botës.

Shuma që Ronaldo do të fitojë në vit te ekipi Al-Nassr, arrinë në shifrën e 180 milionë eurove, me një kontratë dy vjeçare. Ylli portugez do të luante deri në moshën 40 vjeç, për klubin arab.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga