Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

“Milani është për Scudetto”, Giroud: Leao mund të bëhet si Mbappe, Pulisic fantastik

Shkruar nga NEWSPORT
“Milani është për Scudetto”, Giroud: Leao mund

Sulmuesi i Milanit, Olivier Giroud, dha një intervistë për DAZN pas miqësores me Real Madrid, të përfunduar me fitoren 2-3 të spanjollëve.

"Më ka munguar topi, kam luajtur me fëmijët e mi, por jam i lumtur që jam kthyer në stërvitje. Është bukur të shoh shokët e mi dhe lojtarët e rinj që kanë ardhur."

Lamtumira e Ibras.

"Më vjen keq që doli në pension, do të na mungojë shumë. Mundohem të jem një vëlla më i madh në dhomën e zhveshjes, përpiqem të ndihmoj lojtarët më të rinj me përvojën time."

Scudetto.

"Qëllimi ynë është të kemi sezonin më të mirë të mundshëm në ligë dhe në Champions League. Do të ishte e jashtëzakonshme të fitonim yllin e dytë. Ky është qëllimi ynë."

Raphael Leao.

"Ai ka cilësi të jashtëzakonshme, ai ka ende hapësirë ​​për përmirësim, ai mund të arrijë nivelin e Mbappè. Ai duhet të përmirësojë shifrat e tij, por potenciali është atje."

Rreth Pulisic.

"Ai është një lojtar shumë i shpejtë në hapësira të vogla, ai është gjithashtu i mirë para portës. Ai sigurisht që do t'i japë diçka shtesë ekipit tonë."

Rreth Maldinit.

"Ai ishte një nga lojtarët e mi të preferuar kur isha i vogël. Për mua është klasa italiane. Ai dhe trajneri më dhanë mundësinë të luaja për Milanin."

Për të ardhmen.

"Nëse jam ende këtu në moshën 36-vjeçare, kjo është për shkak se trupi im më lejon. Unë kam një motivim të madh. Kam një shpirt të madh konkurrimi. Jam i bindur se ende mund t'i jap një dorë skuadrës."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga