Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Messi kujton largimin nga Barça: Isha për mrekulli atje, te PSG-ja e kisha të vështirë. Pensionimi? Kur ta ndjej do të ndodhë

Shkruar nga NEWSPORT
Messi kujton largimin nga Barça: Isha për mrekulli atje, te PSG-ja e

Largimi nga Barcelona duket se vazhdon ende t’i dhemb Lionel Messit. Argjentinasi është ndalur sërish te katalanasit te interevista e dhënë së fundmi.

Kampioni i botës ka folur gjithashtu edhe për tërheqjen nga futbolli, ndërsa ndër të tjera lideri i Inter Miamit ka theksuar se diçka e tillë do të ndodhë kur të mos jetë më në gjendje të luajë.

Largimi nga Barcelona? Ishte e vështirë, sepse ndihesha për mrekulli në Barcelonë. Dhe nuk mendoja se do të largohesha. Nuk isha gati të ikja nga Barça, gjithçka ndodhi shumë shpejt. M’u desh të rindërtoja jetën me kalimin e ditëve. Njoha një kampionat tjetër me PSG-në, një tjetër klub dhe dhoma zhveshjeje të reja. Ishte një ndryshim që nuk po e kërkoja. Ky është shkaku pse fillimi ishte i vështirë.

Pensionimi? E kam të qartë që do ta ndiej momentin kur duhet të tërhiqem. Do të ndodhë kur të mos jem më në gjendje për të ndihmuar shokët e skuadrës. Unë jam një tip shumë autokritik.

E di kur jam mirë, gjithashtu edhe kur ndihem keq. Kur luaj mirë dhe kur luaj keq. Nëse do të vazhdoj të bëj mirë, atëherë do të përpiqem të vazhdoj të luaj.  Sepse të luaj futboll është ajo që dua. Gjithsesi, kur ta ndiej se ka ardhur momenti të largohem do të bëj, pa u ndikuar fare nga mosha.

Vazhdoj të kujdesem shumë për veten. Pushoj dhe ushqehem mirë. E bëj gjithnjë e më shumë me kalimin e viteve, edhe për shkakun që futbolli është bërë shumë fizik. Dhe gjithashtu luajmë më shumë ndeshje se më parë. Sigurisht që pasi ta mbyll me futbollin aktiv do të gjej mënyrën për të realizuar rolin e ri që do të më pëlqejë. Në aspektin sportiv kam pasur fatin të realizoj gjithë ëndrrat e mia, nuk mund të kërkoj më shumë”, ka përfunduar Messi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga