Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Merr fund dilema, Lionel Scaloni merr vendimin përfundimtar për të ardhmen

Shkruar nga NEWSPORT
Merr fund dilema, Lionel Scaloni merr vendimin përfundimtar për

Lionel Scalonin do të vazhdojë të jetë në krye të Argjentinës. 45-vjeçari minimalisht do të jetë në krye të kampionëve të botës deri në përfundim të Kupës së Amerikës. Ky kompeticion do të mbahet nga 20 qershor deri më datë 14 korrik.

Pas ndeshjes me Brazilin që u zhvillua në nëntor, Scaloni theksoi se po mendon dorëheqjen. Tashmë diçka e tillë nuk do të ndodhë dhe trajneri ka marrë vemdimin që të qëndrojë te Argjentina.

Siç duket takimi mes tij dhe krerëve të Federatës ka qenë pozitive, me palët që kanë shtrënguar duart për të paktën edhe 6 muaj. Kujtojmë se 45-vjeçari ka marrë drejtimin e “Albiçelestëve” në gusht të 2018, ndërsa ka kontratë të vlefshme me kampionët e botës deri në dhjetor të 2026.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga