Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Mënyra e tyre e lojës ishte e shpifur”, Rodri fajëson skocezët për humbjen: Na provokuan

Shkruar nga NEWSPORT
“Mënyra e tyre e lojës ishte e shpifur”, Rodri

Spanja u mund dje nga Skocia në Glasgoë me rezultatin 2-0. Dy golat u shënuan nga mesfushori i Manchester United Scott McTominay. Kjo disfatë ishte zhgënjyese për spanjollët pasi ata prisnin të merrnin një tjetër fitore pas asaj me Norvegjinë. Pas takimit në Skoci foli mesfushori i spanjollëve Rodri.

Ai u shfaq shumë i frustruar nga mënyra e lojës së skuadrës skoceze. “Është mënyra e lojës së tyre, është e shpifur pasi ata vetëm humbisnin kohë... Ata na provokuan... gjithmonë rrëzoheshin dhe kjo për mua nuk është futboll”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga