Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Mbi dy vite i papunë, Joachim Low flet për interesimin e Bayern: Dua t'i rikthehem trajningut, kam një objektiv

Shkruar nga NEWSPORT
Mbi dy vite i papunë, Joachim Low flet për interesimin e Bayern: Dua

Joachim Low është i papunë prej më shumë se dy vitesh. Ish-timonieri i Gjermanisë që ka fituar Kupën e Botës në Brazil 2014 është pa një ekip që prej largimit nga kombëtarja gjermane në verën e vitit 2021.

Ditët e fundit emri i tij është lidhur ngushtë me skuadrën e Bayern Munich, si një kandidat për të zëvendësuar Thomas Tuchel në stolin e kampionëve të Bundesligës.  64-vjeçari ka shprehur dëshirën për t’u rikthyer në stol dhe pritet  që këtë vit të marrë në dorë frenat e ndonjë skuadre. Por dëshira e tij është një kombëtare, teksa dëshiron të jetë protagonist në Kupën e Botës 2026.

“Nuk jam pensionuar nga futbolli dhe jam 100% i bindur. Sa i takon Bayern Munich, nuk ka qenë ende ndonjë ofertë në tryezë. Ajo që është tashmë një objektiv për mua është Kupa e Botës në Amerikë, Kanada dhe Meksikë. Kjo më duket emocionuese. Jam i bindur se në verë do të gjej kombëtaren që dua”, ka theksuar trajneri kampion më Gjermaninë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga