Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Mauricio Pochettino vlerëson veten e tij: Nuk jam trajner normal, por lider

Shkruar nga NEWSPORT
Mauricio Pochettino vlerëson veten e tij: Nuk jam trajner normal, por lider

Chelsea do të luajë të mërkurën në mbrëmje përballë Aston Villas ndeshjen e kthimit të vlefshme për fazën e 1/16-ve të FA Cup. Sfida që do të zhvillohe në “Villa Park” do të startojë në orën 21:00. Teksa kujtojmë që “Stamford Bridge” ndeshja përfundoi në barazim pa gola.

Në konferencën për shtyp një ditë para këtij dueli, ka folur trajneri i “Bluve të Londrës”, Mauricio Pochettino. Tekniku argjentinas shprehet i zhgënjyer me rezultatet e dobëta të ekipit, por gjithsesi e quan veten lider të ekipit edhe pse nuk janë aspak në një moment të mirë.

“Jam i zhgënjyer me rezultatet, por ne e dime se gjera të tilla ndodhin në futboll. Unë nuk jam trajner normal, por ndihem si një lider i vërtetë. Është e qartë se përgjegjësia për atë që ndodh është e imja, tani na duhet mbështetja e tifozëve. Ky është një Chelsea ndryshe dhe njerëzit duhet ta kuptojnë”, është shprehur argjentinasi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga