Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Marquez: Hapa përpara në teste

Shkruar nga NEWSPORT

Kam provuar shumë gjëra në teste, mes tyre edhe shasinë e re që është vendosur, gjithashtu dhe sistemin elektronik. Kemi bërë hapa të vegjël përpara. Informacionet që tregojnë testet janë të dobishme për të parashikuar të ardhmen. Me atë që kemi kuptuar sot në mund të punojmë ende me shumë mbi shasinë e re.", tha Marc Marquez në përfundim te testeve të MotoGP në Montmelo.

[caption id="attachment_605" align="alignright" width="500"]marquez-motoGP-16-700x394 Marquez duke garuar[/caption]

"Pas kësaj do të vijnë dy pista ku unë ndihem mirë, jam optimist. Tashmë janë 15 ditë pa gara, do të më japin kohën për të ndërtuar më të mirën."- përfundoi Marquez.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga