Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

MANCINI i zhgënjyer pas disfatës: E meritonim dhe një gol

Shkruar nga NEWSPORT
MANCINI i zhgënjyer pas disfatës: E meritonim dhe një gol

Pas përfundimit të ndeshjes Itali-Angli foli për “Rai Sport” trajneri i “Azzurëve” Roberto Mancini. Ai u shpreh i zhgënjyer për humbjen 1-2 në shtëpi dhe shprehu bindjen që skuadra e tij meritonte më tepër.

“Përmbysja? Ne filluam të shtynim përpara në pjesën e dytë, gjë që nuk ia dolëm në të parën. Pjesa e dytë pa një kombëtare të madhe dhe kjo premton për më shumë.

Pjesa e parë? Ata ishin të rrezikshëm në vendosje. E pranuam ashtu pjesën e parë dhe pas 2-0 ndeshja u bë më e vështirë. E meritonim dhe një gol në pjesën e dytë. Përveshëm mëngët dhe nisëm sulmet.

Retegui? Ai kaloi tre ditë me ne dhe duhet të njohë shokët e tij të skuadrës dhe futbollin italian.

Performanca e tij? Ai ka pasur vështirësi sepse mbrojtësit e fortë fizikisht anglez e kufizuan atë. Ai ka nevojë për pak kohë.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga