Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Luis Suarez do të bashkohet me Lionel Messin, gati transferimi te Inter Miami

Shkruar nga NEWSPORT
Luis Suarez do të bashkohet me Lionel Messin, gati transferimi te Inter

Lionel Messi dhe Luis Suarez me shumë gjasa do të ribashkohen sërish. Këtë herë te Inter Miami. Dyshja e njohur kanë fituar çdo trofe të mundshëm me fanelën e Barcelonës, teksa tashmë do të kërkojnë të fitojnë trofe në Amerikë.

Sipas “Ovacion” bëhet e ditur se 36-vjeçari ka arritur marrëveshjen me skuadrën amerikane . Palët kanë rënë dakort për një kontratë 1 vjeçare me opsion rinovimi edhe për një vit tjetër.

Sulmuesi uruguaian me skuadrën e Gremio këtë sezon ia ka dalë të shënojë 22 gola dhe ka dhuruar 16 asistime në 47 ndeshje. Tashmë nuk na mbetet gjë tjetër veçse Suarez t’u bashkohet ish-shokëve të tij te Inter Miami dhe ta rishikojmë edhe një herë të duajë me Lionel Messin, Jordi Alban dhe Sergio Busquets.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga