Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Lewandowski zbulon: Në moshën 22 vjeç isha gati duke u bashkuar me Manchester United

Shkruar nga NEWSPORT
Lewandowski zbulon: Në moshën 22 vjeç isha gati duke u bashkuar

Robert Lewandowski në një intervistë për Sport BILD zbuloi një moment mjaft interesant nga karriera e tij. Kur ishte pjesë e Borussia Dortmund polaku tregon se në një moment donte të bashkohej me Manchester United në Angli, por Klopp nuk e la.

“Isha vetëm 22 vjeç, doja të shkoja tek Manchester United. Fola për këtë në kampin stërvitor me trajnerin Klopp dhe më tha: Absolutisht jo Robert. Ne kemi nevojë për ty, duhet të qëndrosh”.

Ishte Jurgen Klopp trajneri i atëhershëm i verdhezinjve që e pengoi Leëan të transferohej në Premier League. Me Klopp dhe Lewandowski Dortmund arriti në 2013 të shkonte deri në finalen e Champions League.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga