Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Lewandowski udhëheq sulmin ndaj kuqezinjve, ndryshime në radhët e polakëve (FORMACIONI I MUNDSHËM)

Shkruar nga NEWSPORT
Lewandowski udhëheq sulmin ndaj kuqezinjve, ndryshime në radhët e

Polonia pas humbjes me Republikën Çeke disa ditë më parë do të kërkojë pikët e para në kualifikueset e Euro 2024 ndaj kombëtares shqiptare. Kjo përballje do të startojë në orën 20:45 dhe do të luhet në Varshavë.

Trajneri Fernando Santos e ka të qartë formacionin me të cilin do të zbresë kundër kuqezinjve, teksa ka bërë 4 ndryshime. Ku Cash dhe Kiwior janë ulur në stol nga reparti i mbrojtjes. As në mesfushë nuk ka vend për Linettyn dhe Bielik. Por pavarësisht gjithçkaje Robert Lewandowksi do të udhëheqë sulmin ndaj djemve të Sylvinhos.

Formacioni i mundshëm:

Polonia: Szczęsny – Gumny, Salamon, Bednarek, Frankowski – D. Szymanski, Zieliński – Zalewski, S. Szymanski, Skóras – Lewandowski

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga