Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

''Lëmshi'' i krijuar dhe mosmarrëveshjet me rivalët e Lincoln, Prishtina sqaron gjithçka në ''pikë të mëngjesit''

Shkruar nga NEWSPORT
''Lëmshi'' i krijuar dhe mosmarrëveshjet me

Prishtina dhe Lincoln do përballen me datën 22 gusht në Gjibraltar, në kuadër të finales së parakualifikueseve të Europa League.

Skaudra kosovare ka bërë një postim sot në mëngjes, ku ka falenderuar rivalët për gatishmërinë që kanë shafqur.  Prishtina shpreheht se Lincoln e ka pranuar kërkesën që ndeshja ët luhet të shtunën, e nuk ka pasur mosmarrëveshje.

Kujtojmë që takimi u anullua nga UEFA për shkak se 8 futbollsitë të bardhebluve rezultuan pozitiv .

Postimi

Prishtina falënderon skuadrën e Lincoln

Duhet sqaruar opinioni se dje është përvjedhur një keqinterpretim me rastin e ricaktimit të ndeshjes.

Për asnjë moment skuadra vendase e Lincoln nuk ka hezituar që të na ndihmojë me çdo kërkesë që kemi pasur, për çka ne jemi shumë falënderues ndaj zyrtarëve të kësaj skuadre, si në organizimin e ndeshjes së parë, po ashtu edhe në përpjekjen për organizimin e ndeshjes së dytë.

Skuadra nikoqire e Lincoln pa hezituar fare e ka pranuar kërkesën tonë që ndeshja të zhvillohet të shtunën.

FC Prishtina i është pafundësisht mirënjohëse zyrtarëve të skuadrës së Lincoln.

Thanks guys 🇬🇮

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga