Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Leclerc "fluturon" drejt... fundit

Shkruar nga NEWSPORT
Leclerc "fluturon" drejt... fundit

Ferrari ka vendosur te zëvendësojë motorrin e Charles Leclerc këtë fundjavë. Kjo do të thotë se Monegasku do të përballet me penallti dhe do të duhet te niset nga vëndi i fundit në Cmimin e Kanadasë.

Pas cmimit të fundjavës së kaluar, ai hasi probleme  dhe kjo gjë ka bërë të mundur zëvendësimin e motorrit të kësaj fundjave. Duke vepruar kështu piloti i ferrarit nuk mund ti shpëtonte dënimit dhe pritet që beteja të jetë e ashpër mes tij dhe pilotit të Red Bull Perez.

Ata janë në luftë për vëndin e dytë ndërsa Verstappen është shpallur kampion.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga