Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Lajmi i fundit/ Një tjetër sukses në Beograd, një shqiptar që po çmend Serbinë

Shkruar nga NEWSPORT

Atleti shqiptar Izmir Smajlaj pasi fitoi një medalje në kërcim së gjati, sot në mëngjes ka mundur të siguroj një tjetër finale në Europianin e Sallave që po zhvillohet në Beograd. Smajlaj u kualifikua pas kërcimit të parë edhe pse kishte të të tilla në dispozicion. Atleti shqiptar regjistroi kërcimin 7.98 metra duke lënë pas suedezin Torneus dhe Gjermanin Howard. Finalja do të zhvillohet nesër në Beograd.

22 33 44

Tags:

SPORTMIX

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga